Üye Ol İndirimi KAP!

Tesettür

Muhafazakar giyim tarzına sahip bayanlar denize girmek için tesettür mayo modellerini kullanır. İlk zamanlar sadece bir kaç renkte ve belirli modellerde üretilen bu ürünler, zaman içinde daha fazla renk seçeneği ile üretilmeye başlanmıştır. İlgi gördükçe daha fazla modeli tasarlanan tesettür mayoların da günümüzde özel tasarımları mevcuttur. Tesettür giyim sahibi bayanlar tarafından en fazla tercih edilen tesettür mayo modeli markaları ve ürünlerine sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Geniş renk seçenekleri ve modellerine sahip tesettür mayo modellerini yakından inceleyip beğeninize göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Tesettür Mayo Modelleri

Tesettür mayo modelleri, normal mayo modelleri kadar ilgi çeken ürünlerdir. Son yıllarda mayo ve bikini tasarımı yapan markaların ürün çeşitleri arasında da yerini alan tesettür mayolar, yarı tesettür ve tam tesettür olarak iki şekilde tasarlanıyor. Bayanlar arasında yarı tesettür mayo modeli olarak isimlendirilen modeller kolsuz ya da yarım kollu, tayt kısmı ise diz altında ya da ayak bileği üzerinde son bulan modellerdir. Yarı tesettür mayo modellerinde baş örtmek için bone kullanımı şart değildir. Normalde tesettür giyime sahip olmayan ancak denizde daha rahat etmek isteyen bayanlar bu tür mayoları tercih edebilir. Tam tesettürlü mayo modelleri ise yarı tesettürden daha farklıdır. Bu modellerde kollar uzun, tayt kısmı ise ayak bileğinde son bulur. Baş örtmek için mayo ile aynı renk ve desende boneler kullanılır.

Sıralama seçin
Tesettür Toplam 70 ürün görüntüleniyor.
1 2 3
1 2 3

Haşema Modelleri

Haşema, tesettür mayolara verilen addır. Haşemalar 3 parçadan oluşur. Bu parçalardan ilki üst giyim ürünüdür. Uzun kollu, hafif geniş gelen ve basen bölgesini kaplayan bu parçalar vücut hatlarının belirginliğini yok eder. Alt kısım için ayak bileğine kadar uzanan bacağa tamamen yapışmayan parçalar tasarlanır. Bu parçalar vücuda tam yapışsa bile bacak hatlarını tamamen ortaya çıkarmaz. Haşemaların son parçaları ise başörtüsü şeklinde bonelerdir. Bazı markalar bu boneleri hazır bağlı eşarplar gibi tasarlamaktadır.

Haşema Kumaşı Nasıl Olmalı?

Haşema ya da tesettür mayo modellerinde kullanılan kumaşlar, normal mayo ve bikini kumaşı gibi özelliklere sahip olmalıdır. Haşemaların modellerine göre kumaşlarının özellikleri de değişebilir. Satın almadan önce etikette ya da ürün açıklamasında yer alan kumaş özelliklerine dikkat ederek rahat kullanabileceğiniz bir ürün satın alabilirsiniz.

  • - Likralı, yani vücuda tam yapışan haşema modellerinde polyemid özelliğinin yüksek olması gerekir. Dünya standartlarında mayo ve haşema üretiminde ne kaliteli likralı mayo kumaşı, %80 polyemid %20 elastan özellikli kumaşlardır. Birinci sınıf kalitede bir ürün satın almak isterseniz, kumaş özelliklerinde bu oranlara dikkat etmeniz gerekir.
  • - Vücuda tam yapışmayan, hafif bol olan haşemalar ise genel olarak polyester özellikli kumaşlar ile üretilmelidir. Bu tür kumaşlar, ürünlerin daha rahat kullanılmasını sağlar.
  • - Yelekli haşema modellerinde ise parçaların kumaş türlerinde değişiklik olabilir. Jile takımlarının iç kısımlarında genel olarak süprem kumaşlar tercih edilir. Üst yelek kısmı ise polyester kumaş ile tasarlanır.

Haşema seçiminde kumaş türü özelliklerinin yanında renk ve desenlerinin seçiminde de dikkatli olunması gerekir. Beden ölçülerine göre renklerin ve desenlerin seçimi tesettür mayo ve haşemaların da vücutta daha güzel görünmesini ve kullanan kişinin kendini daha rahat hissetmesini sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.