Üye Ol İndirimi KAP!

Erkek Mayo

Kadınlar gibi erkekler için de özel deniz giyim ürünleri vardır. Bu özel ürünlerin seçimi ve kullanımında en az bayanlar kadar dikkatli olunması gerekir. Erkek mayo modelleri hem spor giyim hem de klasik giyim tarzına uygun olarak tasarlanır. Siz de normal günlük hayatınızda nasıl bir giyim tarzınıza sahipseniz, mayo seçiminde de bu tarzı göz önün alıp seçiminizi yapmalısınız. Erkek mayo seçiminde de Hepgiy.com 'u tercih edip kaliteli markaların en popüler modellerine ulaşabilirsiniz.

Sıralama seçin
Erkek Mayo Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Erkek Mayo Modelleri

Günümüzde bayanlar kadar erkekler de modayı yakından takip etmektedir. Her sene değişen moda renkler, farklı tasarımlar ve desenler erkek mayoları için de geçerlidir. Erkek mayoları genel olarak iki kategoride karşımıza çıkıyor. Slip mayolar, klasik giyim tarzına sahip erkekler için, şortlu mayolar ise spor giyim tarzına sahip erkekler için ideal mayo modelleridir. Erkek mayo modeli seçiminde giyim tarzının dışında beden ölçüleri, kilo durumu, ten rengi ve boy uzunluğu gibi faktörler de göz önüne alınmalıdır. Erkek mayosu seçiminde dikkat edilmesi gereken faktörlerden bazıları ve önemli noktaları sizlerle kısaca paylaşmak istiyoruz.

  • - Ten rengine göre erkek mayosu seçimi: Soluk tenli ya da beyaz ten rengine sahip erkekler mayo seçerken renk olarak kesinlikle soluk renklerden uzak durmalıdır. Koyu ten rengine sahip erkekler açık renkleri tercih edebilir. Ancak renklerin mutlaka canlı tonlarda olmasına dikkat edilmesi gerekir.
  • - Boya göre erkek mayosu seçimi: Mayo seçiminde erkeklerin boyları da önemlidir. Örnek vermek gerekirse kısa boylu erkeklerin bacak boyunu daha kısa gösterecek olan uzun şortlu mayolardan uzak durması gerekir. Benzer şekilde uzun boylu erkeklerin de bacak boyunu daha uzun gösteren slip tarzı şortlardan uzak durması gerekir.
  • - Kiloya göre mayo seçimi: Zayıflık ya da fazla kilolu olmak da erkeklerin mayo seçiminde önemli bir noktadır. Çok zayıf erkekler yeni bir mayo satın alırken koyu renklerden uzak durmalıdır. Çünkü koyu renkler vücudu daha ince gösterir. Kilolu erkekler ise açık renklerden uzak durmalıdır.
  • - Beden genişliğine göre mayo seçimi: Kimi erkek zayıf olsa bile bedeninin kendiliğinden bir genişliği olur. Bu tür beden yapısına sahip erkekler, beli lastikli mayoları tercih etmelidir. Ne çok bol, ne de çok dar olmayan şortlu mayo modelleri bu beden yapısı ile tam uyumludur.
  • - Mayo deseni seçimi: Mayolarda desen seçiminde de yine kişisel bazı noktalar göz önüne alınmalı. Kısa boylu ya da hafif kilolu erkekler enlemesine desenleri tercih etmemeli. Uzun boylu ya da zayıf erkekler de uzunlamasına çizgileri olan mayoları kullanmamalıdır.

Erkek Slip Mayo

Erkekler için mayo modelleri arasında yaygın olarak tercih edilen bir çeşit de slip mayolardır. Bu mayolar, klasik iç çamaşarı tasarımında mayo kumaşı ile hazırlanan ürünlerdir. Daha çok yüzmek için kullanılan slip mayoları çok kilolu bayların tercih etmemesi gerekir. Aksi halde bacak bölgesinde sıkışma, sıkmaya neden olabilir. Bu da rahat hareket etmeyip yüzmede ya da yürümede sorun oluşturabilir.

Erkek Şort Mayo

Erkek şort mayo modelleri, daha çok spor tarza sahip baylar tarafından tercih edilir. Diz bölgesine kadar uzayan şortlu mayolar slip mayolara göre daha rahattır. Yüzerken de sahilde eğlenirken de rahatlıkla bu ürünleri kullanabilirsiniz. Farklı desen ve renklerinin seçiminde kendi zevkiniz ve tarzınızı göz önünde bulundurmanız önemli bir noktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.