Üye Ol İndirimi KAP!

Erkek Külot

İç giyimin önemli parçalarından birisi olan külotlar, erkekler için de önemlidir. Hem rahat hareket etmek, hem de sağlık için önemli olan bu iç giyim ürünleri değişik modellerde tasarlanıp üretiliyor. Üretilen değişik modelli erkek külotlarının seçimi, temizliği ve modelleri hakkında kısa bilgileri sizler için ele aldık. İşte o kısa bilgiler ve erkek külot modelleri...

Erkek Külot Modelleri

Erkekler külot modelleri arasında günümüzde en fazla tercih edilenleri slip külotlar ve boxerlerdir. Her ikisinin de kendine göre avantajları ve dezavantajları olan bu modellerden seçimi kendi ihtiyacınıza göre yapabilirsiniz. Erkek slip külot modelleri daha çok klasik giyim tarzına uyar. Dar ya da kumaş pantolonların içine giyilebilir. Bazı slip külotlar dar modellidir. Bu tarz slipler cinsel organların terlemesine ya da sıkışmasına neden olabilir. Bu durumda sağlık sorunları yaşanabilir. Slip iç çamaşırı satın almadan önce buna dikkat edilmesi önemlidir. Boxer seçiminde de önemli noktaların göz önüne alınması gerekir. Örnek vermek gerekirse boxerin çok bol olması üzerine giyilecek olan alt giyim ürününün altında kıvrılmasına ve kötü görüntü oluşmasına neden olur. Sliplerde olduğu gibi boxerlerde de dar beden ölçüleri rahatsızlık verecek ve kullanıcının zarar görmesine neden olacaktır.

Sıralama seçin
Külot Toplam 312 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 11 12 13
1 2 3 .... 11 12 13

Erkek Külotu Seçimi

Erkek külotu seçerken kişisel olarak dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Her erkeğin iç çamaşırı alışverişi öncesi bilmesi gereken bu noktalar şunlardır...

  • - Külot bedeni kişinin kendi bedeni ile aynı olmalıdır. Bol ya da dar külotları rahat kullanmak mümkün değildir.
  • - Kullanılacak olan dış giyim ürününe göre iç giyim modeli seçilmelidir. Dar giyim ürünlerinin içine slip gibi dar modeller giyilmelidir.
  • - Külotun renk ve desenlerinin seçiminde tamamen kullanıcının zevkine göre seçim yapılmalıdır.
  • - Rahat hareket edebilmek için alt iç giyim ürününün esnek yapılı olmasına dikkat edin.
  • - Renkli iç giyim ürünlerinin renklendirme boyalarının sağlığa zararlı olmaması gerekir. Bu da önemli konuların başında gelir.
  • - Antibakteriyel özellikli, hijyenik olmaları cinsel organ ve çevresinde sağlık problemleri oluşmasını engeller.
  • - Atlet-külot takımı oluştururken benzer kumaş özelliklerinde ve renklerde olmasına özen gösterilmelidir. Yazlık külotlar ile yazlık atlet çeşitlerinin birlikte kullanılması ve takım yapılması önemlidir.

Erkek Külotlarının Temizliği

Erkek külotlarının temizliği diğer giyim ürünlerinden daha farklı olmalıdır. İlk dikkat edilmesi gereken nokta külotların külotlar ile birlikte yıkanmasıdır. Elde ya da çamaşır makinesinde yıkanma talimatlarına uygun olarak temizliğinin yapılması gerekir. Çamaşır makinesinde yıkamada su ısısı mutlaka etiket üzerinde belirtilen derecede olmalı. Bu ısı derecesinin üzerinde olan sularda yıkanan iç çamaşırlarında bozulma meydana gelebilir. Bunun için mutlaka yıkama talimatlarına uyun. Yoğun kir ya da lekelenmelerde ön yıkama gerekebilir. Bunun için ilk olarak lekenin yumuşatılması gerekir. Leke yumuşatmak için üzerine ağartıcı ve yıpratıcı özelliği olmayan deterjanlar dökülüp bir süre bekletilir. Tamamen yumuşayan lekenin üzerinden deterjanı alıp normal yıkamaya atarak temizleyebilirsiniz. Külotlarda tam hijyen sağlamak için yıkama ve kurumanın ardından ütülenmesi gerekir. Ütünün ısısı çamaşır üzerinde kalan bakteriler varsa onların yok olmasını sağlar. Böylece daha hijyenik ve daha sağlıklı olarak bu iç giyim ürünlerini kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.