Üye Ol İndirimi KAP!

Korse

Korse, vücudun daha sıkı ve daha derli toplu görünmesini sağlayan bir iç giyim ürünüdür. Kadınlar ve erkekler tarafından vücudun farklı bölgelerinde kullanılan bu ürünler, giyilen dış giyim ürününün daha güzel görünmesini sağlar. Erkeklerde korse, göbek bölgesindeki fazlalıkların saklanması ve göğüs kısmında kaslı bir yapı görüntüsü vermek için kullanılabilir.

Erkek Korse

Kimi zaman kötü beslenme, kimi zaman yaşın etkisi, kimi zamansa kullanılan ilaçlardan dolayı bölgesel yağlanma sorunu ile karşılaşılabilir. Bu sorunu spor yaparak ya da egzersizler ile çözemeyenler geçici çözüm olarak korseleri tercih etmektedir. Genelde kadınların daha fazla kullandığı düşünülen korseleri erkekler de son dönemlerde fazlası ile kullanıyor. Erkek korseler genel olarak göbek bölgesindeki fazlalıkların sıkılaştırılması ve saklanması için kullanılıyor. Korse kullanımı ile fazla kiloların neden olduğu katmanlı göbek görüntüsü ya da sarkmış vücut görüntüsü tamamen ortadan kalkar. Özellikle dar kıyafetler ile birlikte erkek korselerinin kullanımı daha fit bir vücut görüntüsü elde edilmesini sağlar.

Sıralama seçin
Korse Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Erkek Atlet Korse

Erkek korse çeşitleri içinde en fazla tercih edilen türleri, atlet korselerdir. Atlet korseler vücudun üst kısmını tamamen saran ve toplayan korselerdir. Düz, sadece göbek kısmını kaplayan korselere göre atletli korselerin kullanımı daha kolaydır. Tam vücudu kaplayan bir yapısı olduğu için atlet korseleri normal atlet gibi giyerken zorlanabilirsiniz. Bu zorlanmayı yaşamamak için erkek atlet korse ürününü boyun kısmından ayaklarınızı sokarak aşağıdan yukarı şeklinde giyebilirsiniz. Bu şekilde korsenizin kollarından zorlanmadan kollarınızı geçirebilir ve rahat bir şekilde vücudunuza giyebilirsiniz.

Korse Mi, Atlet Korse Mi?

Yeni bir korse almak isteyen erkeklerin akıllarına takılan sorulardan biri korse mi, yoksa atlet korse mi daha iyi sorusudur... Çok merak edilen bu soruya korse ve atlet korse arasındaki farkları maddelendirerek vermek istiyoruz.

  • - Düz korseler, genel olarak sadece göbek kısmında fazlalıkları gizlemek için kullanılır. Atlet korseler göbek kısmının yanında göğüs kısmının da toparlanmasını ve daha hoş görünmesini sağlar.
  • - Düz korseleri takmak ve çıkarmak daha kolaydır. Özel kopçaları ya da aparatları ile kısa sürede takabilir ya da bedeninizden çıkarabilirsiniz. Atlet korseler normal atlet şeklinde kullanıldığı için her hangi bir yerlerinde çıtçıt ya da başka bir aksesuarı yoktur.
  • - Atlet korseler üst beden kısmının tamamını kapladığı için en dar kıyafetlerle bile kullanılabilir. Korseyi belli edecek bir iz bırakmaz. Normal korseler göbek kısmını sardığı için göğüs kısmında da fazlalık varsa kıyafet üzerinden iz yapıp korse kullanıldığını belli edecek görüntülere neden olabilir.

Erkek Korse Bedeni Nasıl Belirlenir?

Rahat bir kullanım için satın alınacak olan korsenin beden ölçüsüne uygun olması gerekir. Hem normal korse hem de atlet korseler için beden belirlerken göbek bölgesi çevresinin ölçülmesi gerekir. Göbek çevresinin tamamının ölçülmesi ile elde edilen sonuca göre bedenler şu şekildedir...

  • - 80-90 cm : Beden (M)
  • - 90-100 cm : Beden (L)
  • - 100-110 cm : Beden (XL)
  • - 110-120 cm : Beden (2XL)
  • - 120-130 cm : Beden (3XL)
  • - 130-140 cm : Beden (4XL)

Yukarıda verdiğimiz ölçüler genel beden ölçüleridir. Aksi belirtilmedikçe tüm erkek korse seçimlerinde bu ölçüleri dikkate alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.