Üye Ol İndirimi KAP!

Atkı, Bere & Çorap

Kışın soğuk havalarda hastalıklardan korunmak için kalın giyinmenin yanında sıcak tutan aksesuarlara da ihtiyaç vardır. Erkek giyiminde de önemli yeri olan atkı-bere takımları, en soğuk havalarda bile sıcak kalmaya yardımcı olur. Siz de kış soğuğundan en düşük seviyede etkilenmek istiyorsanız, Hepgiy.com 'un kaliteli ürünlerine göz atabilirsiniz.

Atkı-Bere

Atkı ve bereler sıcak tutma özelliklerinin yanında kıyafet bütünlüğünü sağlayan kombin tamamlayıcılardır. Tek olarak da kullanılabilen bu aksesuarlar, kaban, mont, ayakkabı gibi dış giyim ürünleri ile uyumlu olarak seçilmelidir. Giyim ürünlerinde olduğu gibi atkı-bere takımlarında da farklı tarzlar söz konusudur. Günlük hayatta kullandığınız kıyafetlerinizdeki tarzınızı atkı-bere takımlarında da tercih ederek tam bir uyum sağlayabilirsiniz.

Sıralama seçin
Atkı, Bere & Çorap Toplam 19 ürün görüntüleniyor.

Erkek Boyunluk

Son dönemlerde kalın, uzun atkıların yerini kullanımı daha pratik olan boyunluklar almış durumda. Atkılara göre kullanımı pratik olan boyunluklar erkekler tarafından daha fazla tercih edilip kullanılmakta. Bu boyunlukları ikiye katlayarak sadece boyun bölgesini soğuktan koruyabilir ya da uzunlamasına yüzün belirli bölgesine kadar uzatıp kullanabilirsiniz. Düz renkli olarak farklı çok sayıda renk tonunda hazırlanan erkek boyunlukları, desenli olarak da hazırlanıp satışa sunuluyor. Desenli modellerde en fazla tercih edilenler askeri kamuflaj tarzı desenlerdir. Bunların dışında düz renklerde koyu renk tonları daha fazla tercih edilip kullanılmaktadır. Siz de kendi tarzınıza uygun olarak bu renklerden ya da desenlerden seçim yapabilirsiniz.

Erkek Çorap Takımları

Ayakların ayakkabı içinde rahat etmesi için yaz-kış çorap kullanılması gerekir. Erkek çorapları kendi aralarında yazlık, kışlık ve mevsimlik olarak türlere ayrılır. Kışlık erkek çorapları, diğer türlere göre daha kalın yapılı malzemeler ile hazırlanır. Uzunlukları genelde ayak bileğinin bir karış yukarısına kadar çıkar. Yazlık erkek çoraplarının boyu ise genelde ayak bileğindedir. Bu sayede kısa paçalı şort ya da kapri giyildiğinde ayakkabı içinden çorap çok fazla belli olmaz ve görüntü bozukluğu yaşanmaz. Mevsimlik olarak tasarlanan çoraplar ise ne çok kalın, ne de çok ince yapılıdır. Uzunlukları değişebilen baharlık erkek çoraplarını kombinlemek istediğiniz alt giyim ürünlerine göre seçebilirsiniz.

Doğru Çorap Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru çorap seçimi sağlıklı ayaklar için önemlidir. Mantar gibi ayak hastalıkları ya da rahatsız edici ayak kokusu yaşanmaması için çorap seçerken aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi gerekir.

  • - Çorap seçerken ilk dikkat edilmesi gereken nokta, hangi mevsim kullanılacağıdır. Kış mevsimi için pamuklu ve yün çoraplar, yaz mevsimi içinse dikişsiz, penye kumaşından hazırlanan çoraplar tercih edilmeli.
  • - Tıpkı ayakkabılarda olduğu gibi çorap seçiminde de ayak numarasına uygun çoraplar tercih edilmeli. Büyük ya da küçük numaralı çoraplar, ayakların rahat etmesine mani olur. Özellikle ayak topuğunu tam kaplamayan çoraplar ayakkabı içinde daha fazla rahatsızlık verip hareket etmeyi engeller.
  • - Yeni bir çorap satın almadan önce renk ve deseni konusunda da dikkatli seçim yapılmalıdır. Çorapları kombinlemeyi düşündüğünüz alt giyim ürünleri ile renk ve desen uyumuna dikkat ederek çorap seçimi yaptığınızda daha hoş bir görüntü olacaktır.
  • - İster yaz mevsimi olsun, ister kış mevsimi olsun, çorapların mutlaka nem emme özellikli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu ayak kokusunu önlemek ve diğer ayak hastalıklarına imkan vermemek için önemli bir noktadır.

Çorap seçiminde siz de bu maddelere dikkat ederek daha sağlıklı ayaklara sahip olabilirsiniz. Sağlıklı ayaklar ile hayata daha sağlam adımlar atmak için Hepgiy.com 'un uygun ürünlerine göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.