Üye Ol İndirimi KAP!

Çorap & Tayt

Çocuk giyiminde geniş yer tutan çorap ve taytlar farklı desenlerde, renklerde karşımıza çıkıyor. Çocuk iç ve dış giyim ürünlerinin tasarım-satışını yapan markalar bu ürünler üzerinde de ilgi çekici çalışmalara imza atıyor. Kaliteli markaların en çok tercih edilen çorap&tayt modellerini sitemizde bulabilir, daha yakından detaylarını inceleyebilirsiniz. Şimdi genel olarak tayt ve çorap modelleri hakkında bilgilere bir göz atalım...

Çocuk Tayt ve Çorap Modelleri

Çocuklar için tayt ve çorap modelleri genelde kız çocuklarını kapsar... Erkek çocukları için bu kategoride sadece bilek hizasında normal çoraplar varken kız çocukları için normal çorap, külotlu çorap ve tayt çeşitleri vardır. Kız çocuklarının elbise, tunik ya da etek altına giydikleri külotlu çoraplar, mevsimine göre değişik inceliklerde olabilir. Eğer kış mevsiminde kışlık bir giyim ürünü ile birlikte külotlu çorap kullanılacaksa pamuklu ya da hafif yünlü çeşitler tercih edilmelidir. Yazlık elbise ya da etekler ile genelde transparan görünümlü çoraplar kullanılmalıdır. Tıpkı külotlu çoraplarda olduğu gibi tayt çeşitlerinde de mevsime dikkat edilmesi gerekir. Yazın daha ince taytlar kullanılmalı, kışın ise sıcak tutma özellikli kalın tayt modelleri tercih edilmelidir. Çocuklar için tayt ve külotlu çorap seçerken mevsimin dışında rahatlığına da dikkat edilmesi gerekir. Küçük kız çocukları daha fazla hareket halinde olup etek ya da elbiselerini kontrol edemeyebilir. Bu durumda daha rahat etmeleri için kalın ya da koyu renkli külotlu çoraplardan yana tercih yapılmalıdır.

Sıralama seçin
Çorap & Tayt Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Desenli Külotlu Çorap Modelleri

Desenli külotlu çoraplar kız çocuklarının hem okulda hem de günlük hayatta kullandıkları giyim ürünleridir. Elbise ya da etek altına giyilen bu ürünlerde tek renk ya da birden fazla renk seçenekleri kullanılabilir. Desenli külotlu çoraplarda genel olarak çiçek, kelebek, kalp gibi kız çocuklarının çok sevdiği desenlere yer verilir. Çorapların desenlerinin seçiminde kullanılacak giyim ürününün detayları da göz önüne alınabilir. Örneğin kelebek desenli bir etek ya da elbise ile birlikte yine aynı desenlerde külotlu çoraplar kullanılarak tam uyumlu bir kombin elde edilebilir.

Desenli Kız Çocuk Taytları

Kız çocukları için taytlar, yazlık ve kışlık olarak iki şekilde üretiliyor. Her iki mevsim için üretilen tayt modellerinin tek renk ve sade tasarımlıları olduğu gibi desenli modelleri de mevcuttur. Desenli taytlar kumaşlarında desen olanlar ve bilek kısmında desen detayı bulunanlar şeklinde ikiye ayrılır. Kumaşı desenli olan kız çocuk taytları kombinlenirken üst giyim ürünü olarak desenlerde yer alan renklerde düz ve sade bir giyim ürünü kullanılabilir. Bilek kısmında desen detayı bulunan taytlar ise rengi ile uyumlu her hangi bir üst giyim ürünü ile kombinlenebilir.

Erkek Çocuk Çorap Modelleri

Erkek çocuk çorapları yazlık ve kışlık olarak farklı kumaş türlerinde hazırlanabilir. Kışlık çoraplar genelde daha kalın yapılı ve daha uzundur. Yazlık erkek çocuk çorapları ise ayak bileğinde biraz daha ince yapılı çoraplardır. Erkek çocuk çorapları genelde koyu renklidir. Tek renk, geometrik desenli ya da küçük figürlü olabilirler. Erkek çocukları için çorap seçerken ayak numarasına göre ürünler tercih edilmelidir. Çok bol ya da çok dar çoraplar ayakların rahat hareket etmesini önleyip yürümeyi etkileyebilir. Çocuğunuzun böyle bir sorun yaşamaması için ayakkabı numarasını baz alarak çorap seçimi yapmanız gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.