Üye Ol İndirimi KAP!

Çocuk

Çocukların beden yapıları ve vücut ısıları büyüklerinkine göre farklıdır. Bu nedenle çocuklar için giyim ürünü seçerken anne va babalar kendilerine göre değil, çocuklarına göre seçim yapmalıdır. Hepgiy.com, çocukların hassas ciltlerine uygun kalitelia markaların sağlık için zararsız ürünlerinin satışını yapar. Sitemizde yer alan çocuklar için iç çamaşırı çeşitlerini gönül rahatlığı ile satın alıp çocuklarınızda kullanabilirsiniz.

Çocuk İç Giyim

Çocuk iç giyimi ana kategorileri atlet ve külotlardır. Tekli olarak satışı yapılan bu iç giyim ürünleri, zaman zaman takım olarak da satılmaktadır. Çocukların ihtiyacına göre ve onların zevkleri düşünülerek tasarlanan iç giyim ürünleri, onları soğuktan ve dışarıdan gelebilecek bazı bakterilere karşı korur. Çocuk atletleri ya da atlet takımları kışın soğuk havalarda sırt ve göğüs bölgesinin üşümesini önler. Yazın ise sıcakta oluşan terlemenin etkilerinden bu bölgeleri korur. Kız ve erkek çocuklarına her mevsim uygun kumaşlar ile atlet giydirilmesi sağlıklarını korumak için mutlaka gereklidir. Atletler gibi kız ve erkek çocukları için külotlar da önemlidir. Üşütmeyi önlemek ve cinsel organların hijyeni için külotlara da mutlaka ihtiyaç vardır. Kız ya da erkek çocuklar için külot seçerken cinsiyete göre dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurup değerlendirme yapılması gerekir.

Sıralama seçin
Çocuk Toplam 102 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5
1 2 3 4 5

Çocuk İç Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç çamaşırları yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da önemlidir. Ten ile doğrudan temas halinde olan iç çamaşırları terleme ya da başka bir nedenle ıslanma durumunda içinde bulunan maddeleri tene geçirebilir. Bunun için seçimlerde ilk dikkat edilmesi gereken nokta çocuk iç çamaşırı kumaşlarının kalitesidir. Kumaş kalitesi dışında genel olarak dikkat edilmesi gereken diğer noktalar şunlardır.

  • - İç çamaşırları mutlaka çocuğun beden ölçülerine göre olmalıdır. Çok bol ya da dar iç çamaşırları vücudun sıkılmasına neden olur.
  • - Kumaşın hava geçirme özelliği olması gerekir. Bu özellik kışın soğuktan korurken yazın terlemeyi önler.
  • - Kumaşlarda kullanılan renklerin doğal renklendirme yöntemleri ile elde edilmesi gerekir. Aksi halde kıyafetlerin renkleri ten ile temas sırasında cilde çıkabilir ve boyayabilir.
  • - Kız ya da erkek çocuklarına özel iç çamaşırlarından yana tercih kullanılmalı. Bu hem karakter gelişimi için önemlidir, hem de çocukların severek çamaşırlarını kullanmalarında önemlidir.
  • - Bazı iç çamaşırlarında baskılar kullanılır. Renkli olan bu baskıların sağlığa zararlı olmadığından emin olunması gerekir.
  • - Çok fazla sıkı ya da çok geniş iç çamaşırları çocuklar için uygun değildir. Tam bedenlerine uygun çamaşırlar ile çocuklar daha fazla rahat edecek ve hareketlerinde daha özgür olacaklardır.
  • - Yazlık, kışlık ya da mevsimlik olarak üretilen atlet ve külot takımlarını mevsimine göre seçip çocuğunuza kullandırmaya dikkat edin.
  • - Özellikle kız çocuklarının iç çamaşırlarında yer alan boncuk ya da pullu işlemelerin vücuda zarar vermeyecek, çizmeyecek şekilde olması gerekir. Buna mutlaka dikkat edilmesinde fayda vardır.
  • - Esneme özelliği olan likralı iç çamaşırları çocukların daha rahat etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle seçimler arasında likralı kumaşlara da yer verilmelidir.

Yukarıdaki genel dikkat edilmesi gerekenlerin dışında kız çocuklarına ya da erkek çocuklarına özel iç çamaşırı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler de vardır. Bu önemli noktaları da göz önüne alıp çocuğunuzun sağlığı için en uygun ürün seçimini yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.