Üye Ol İndirimi KAP!

Bebek

Bebek giyim ürünleri, üzerinde en fazla durulması gereken, en fazla dikkat edilmesi gereken giyim ürünleridir. Son derece hassas ciltleri ve yapıları olan bebeklerin rahat edebilecekleri sağlıklı bebek giyim ürünlerini Hepgiy.com sitesinde bulabilirsiniz. Ailenizin yeni üyesine yepyeni iç ve dış giyim ürünleri satın almak istiyorsanız, vakit kaybetmeden ürünlerimize bir göz atın...

Bebek İç Giyim Ürünleri

Bebek iç giyim ürünleri, yeni doğan ya da henüz çok küçük olan bebeklerin dış ortama uyum sağlama aşamasında hastalanmamaları için önemlidir. Tene doğrudan temas ettiği için kumaş kalitesinin yüksek olması gereken bebek iç giyim ürünleri, aynı zamanda esnek ve rahat olmalıdır. Elleri ve ayakları sürekli hareket halinde olan bebeklerin kısıtlanmadan hareket etmesi gelişimleri için önemlidir. Tuvalet eğitimine başlayana kadar genelde bebeklere tek parçalı iç giyim ürünleri giydirilir. Biraz büyüdüklerinde ve tuvalete alışma dönemlerinde atlet, külot takımlarına başlanır. Tek parça ya da ikili takımlar halindeki bebek iç giyim ürünlerinin ilk olarak kumaş özelliklerine dikkat edilmesi, daha sonra dış güzelliğine ve renklerine bakılması gerekir.

Sıralama seçin
Bebek Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Bebek Zıbın ve Tulum Modelleri

Yeni doğan ya da küçük bebeklere bez bağlandığı için atlet-külot takımı giydirilmez. Takımların yerine kolsuz ya da yarım kollu alt kısmından çıtçıtlı zıbınlar kullanılır. Alt değiştirilme sırasında büyük kolaylık olan bu zıbınlar yaz-kış minik bebeklerde kullanılabilir. Duruma göre bazen iç giyim kıyafeti, bazense dış giyim kıyafeti olarak bu zıbınlar kullanılabilir. Küçük bebeklerin altının kolay değiştirilmesi ve rahat etmeleri için tercih edilen ürünlerden bir diğeri de tulumlardır. Kız ve erkek bebekler için özel olarak tasarlanan bebek tulumları sevimlilikleri ile de anne ve babaların tercihleri oluyor.

Bebek Giyim Ürünlerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bebeklerin hassas cilt yapılarına uygun ürünlerin kullanımı, sağlıkları için önemlidir. Sağlıklı cildi olan rahat kıyafetleri olan bebekler daha mutlu ve gün içinde daha hareketli olurlar. Bu da gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Bebeklerin daha rahat ve mutlu olması için kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir kaçı şu şekildedir...

  • - Bebeğiniz için kıyafet seçerken mutlaka pamuklu kumaş türlerinden olmasına dikkat edin. Bu kumaşlar hem sıcak tutma hem de ter emme özelliğine sahiptir. Cildin nefes almasını sağladığı için sağlıklıdır.
  • - Bebek kıyafetlerinin kumaş özellikleri alerjik olmamalı. Yünlü giyim ürünleri bebeklerin büyük kısmında alerjiye neden olabilir. Bu konuya mutlaka dikkat edilmelidir.
  • - Bebeklerin iç ve dış giyim ürünleri onları sıkmayacak şekilde olmalıdır. Rahatça hareket edebilecekleri giyim ürünleri bebekler için idealdir.
  • - Alt ya da üst giyim ürünlerinde etiketlere dikkat edilmesi gerekir. Ense kısmındaki etiketlerin işleme şeklinde olması, alt kısımdaki etiketlerin ise bebeğin bez kısmına denk gelmesine dikkat edilmelidir.
  • - Yıkama talimatlarına bakılmalı, çok düşük derecede yıkanması gereken ürünler bebekler için satın alınmamalıdır.
  • - Kıyafetlerde çıtçıt, düğme ya da fermuar olmasına özen gösterin. Bu şekilde daha rahat giydirilip çıkarılır.
  • - Bebek giyim ürünlerinde yer alan çıtçıt ve düğmelerin metal olmamasına dikkat edin. Metal özellikli olsa bile yıkanma sonrasında oksitlenme bozulma özelliği olmamalıdır.
  • - Kıyafetlerde bulunan detayların sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde daha uzun süre bebeklerinize kıyafetlerini giydirebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.