Kargo Bedava

Fanila

Fanila, atlet olarak kullanılan bir iç giyim ürünüdür. Atletlerden farklı olarak yarım kolludur ve penye gibi modelleri vardır. Özel kumaş ile üretilirler ve çoğu zaman üretildikleri kumaş türüne de fanila adı verilir. Erkek, bayan ve çocuklar için farklı fanila modelleri vardır. Genelde kış aylarında iç giyim ürünü olarak kullanılan bu iç giyim ürünlerini hepgiy.com farkı ile daha avantajlı olarak satın alabilir, kışı daha sıcak geçirebilirsiniz.

Erkek Fanila

Erkek fanila modellerinde değişiklikler yaka kısmındadır. Yuvarlak yaka, bisiklet yaka ya da V yaka olarak tasarlanan bu ürünlerde seçim yaparken rahat edebileceğiniz modelleri tercih etmelisiniz. Eğer sürekli gömlek giyiyor ve yaka kısmını hafif açık bırakıyorsanız, V yaka fanila modellerini tercih etmeniz gerekir. Spor giyimden hoşlanıyorsanız yuvarlak yakalı fanilalar tam size göre diyebiliriz. Erkekler için fanilalar tek parça halinde satıldığı gibi takım olarak da satılır. Genelde fanilaların takımları boxer külot modellerinden seçilir. Siz de ayrı ayrı satın alıp bir takım oluşturmak istediğinizde tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz.

Sıralama seçin
Fanila Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Fanila ve Atlet Arasındaki Farklar

Fanila ve atletler birbirlerine çok benzeyen iç giyim ürünleridir. Bu iç giyimleri aynı kumaş türü ile hazırlanır. Sık dokulu ve yumuşak bir kumaş olan atlet kumaşı, esnek ve nem emici özelliğe sahiptir. Aynı kumaştan hazırlanmalarına rağmen modellerinden dolayı fanila ve atlet iç giyim ürünleri birbirinden farklıdır. İşte atlet ve fanila arasındaki ufak tefek farklar...

  • - Fanila uzun kollu ya da yarım kolludur. Atletler ise askılı ya da sıfır kol şeklindedir.
  • - Fanila tam vücuda yapışmaz genelde biraz bol kalır. Atletler ise vücudu tamamen toparlar.
  • - Fanilalar kışın daha çok tercih edilir, atlet modelleri ise yaz kış giyilebilir.
  • - Atletlerin kolları olmadığı için iç giyim ürünü olarak daha rahattır.

Fanila Temizliğinde Püf Noktalar

Fanila iç giyim ürünleri de tıpkı atletler gibi farklı temizlik yöntemleri ile temizlenir. Genelde beyaz renkli olan bu iç giyim ürünlerini diğer beyaz renkli iç çamaşırları ile birlikte makinede yıkayabilirsiniz. Makinede yıkamadan önce etiket üzerindeki su ısı derecesine bakıp manuel olarak ısı ayarını yapmayı unutmayın. Yıkanması gereken fanilada leke var ise ilk olarak ön yıkama ya da temizlik yapılması gerekir. Bunun için kurumuş lekeyse üzerindeki tortuları çitileyerek çıkarın. Ardından çamaşır suyu ile leke üzerini biraz ıslatın. 5 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Ardından normal yıkamaya alın. Çamaşır makinesi yerine elde yıkama ile temizliği yapılacaksa sıcak su ve beyaz sabun kullanılabilir. Beyaz sabun her tür kirin kolay şekilde çıkmasını sağlar. Eğer leke varsa yine ön yıkama aşaması uygulanmalı ardından normal elde yıkamaya geçilmelidir. Elde ya da makinede fanilanın yıkanmasından sonra fazla sıkılmaması gerekir. Bu iç giyim ürününün çok kırışmasına ve bu kırışıklık nedeni ile kötü görünmesine neden olabilir. Bu durumu önlemek için asmadan önce fanilayı uçlarından tutup bir kaç kere çırpabilirsiniz. Yıkanıp kuruyan fanilaların daha hijyenik olması için ütülenerek saklanması gerekir. Bunu özellikle çocukların iç giyimlerinde atlamadan uygulamak gerekir. Ütü ısısı iç giyim ürünlerinin kuruma aşamasında ortaya çıkabilen bakterilerin yok olmasını sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.